W tej części piotrkowskiego cmentarza są pochowani bardzo ważni urzędnicy i członkowie ich rodzin ówczesnej Guberni Piotrkowskiej czyli Rosji. Stąd bogate nagrobki. Trzeba jeszcze dodać że ówczesna Gubernia Piotrkowska była jedną z najlepiej rozwiniętych pod względem przemysłowym Rosji w dziewiętnastym i początkiem dwudziestego wieku. W jej skład wchodziła min. Łódź...
Dlaczego nie ma wielu pomników zasłużonych osób, np. Stanisława Srzednickiego czy wielu bojowników o socjalizm, a są groby przypadkowych ludzi o mniejszych zasługach? Ktoś się wstydzi?
Oczywiście piechotą na cmentarz bo przecież mzk w Piotrkowie nie istnieje bo zarządzają ta spółka osoby niekompetentne przez pomyłkę wybrani no tak to miasto jest jak ten cmentarz umarłe w rękach tych ludzi.
Przepiękne słowa żony o zmarłym mężu na zapomnianym i naruszonym przez ząb czasu nagrobku śp. dyrektora dawnego gimnazjum,/ zdjęcie nr 34 i 35/. Ten stary, dawny grób i pomnik otoczony barierkami można znaleźć po lewej stronie głównej alei Starego Cmentarza w drugim rzędzie 30 metrów od bramy głównej.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!